Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Stredná Dalmácia - Dovolenka: Základné info

Letovisko Rogoznica je najsevernejším mestom Strednej Dalmácie, na juhu danú oblasť ohraničuje prístav Ploče. Pobrežie je členité s nádhernými zátokami vystlanými bielymi drobnými oblázkami a pieskom.

Zálivy sú lemované početnými ostrovmi a polostrovmi, horskými pásmami. Vyskytuje sa tu bohatá prímorská vegetácia a najmä to tu dýcha históriou tunajších mestečiek. Trogir a Split sú zapísané na listinu svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO.

Letoviská vybudované v Strednej Dalmácii nedosiahli úroveň západoistrijských aglomerácií. Najväčšia koncentrácia ubytovania je najmä na Makarskej riviére.

Výborne zachovaným mestom s niekoľkými múzeami a vzácnymi pamiatkami je Trogir. Necelých 20 km od Trogiru je situovaný Split, metropola Dalmácie, so starobylou architektúrou a významnými múzeami.

V metropole sa nachádza vzácny antický Diokleciánov palác. Zo Splitu sa môžete previesť trajektom na ostrovný raj – ostrov Hvar. Medzi najobľúbenejšie turistické oblasti patrí pobrežie po Makarsku. Na ostrove Brač je vyhľadávaná piesočná pláž Zlatý roh.