Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Mljet - Dovolenka: Základné info

Mapa Mljet, klikni
Ostrov Mljet pripomína z vtáčej perspektívy zelenú oázu lemovanú bielym pásom kamenných a piesočných pláží, ktorá je ponorená do azúrových vôd.

Spolu s Korčulou a Lastovom patrí k súostroviu Dubrovníka, je to najjužnejší z veľkých jadranských ostrovov. Od polostrova Pelješac ho oddeľuje Mljetský prieliv (Mljetski kanal).

Ostrov Korčula je od Mljetu vzdialený 25 km, Dubrovník 50 km. Pobrežie je lemované množstvom zálivov s krištáľovo priezračnou vodou, vzácnou kvetenou a prírodným porastom. V západnej časti sa nachádzajú dve jazerá - Malé a Veľké jazero.  

Vyše 70 percent ostrova pokrýva zelený koberec borovicových a dubových lesov. K malebnosti prispievajú dve morské lagúny. Obe pobrežné jazerá sú spojené 30-metrovým plytkým kanálom, prieplav Soline prepája Veľké jazero s otvoreným morom.

Severozápadná časť ostrova s bohatými lesmi je od roku 1960 národným parkom. Mljet bol v minulosti známy premnožením jedovatých vreteníc.  

Najväčšou osadou na ostrove je Babino Polje (550 obyv.). Neďaleko sa vyskytujú kvapľové jaskyne. Najvyšším pohorím na ostrove je Veli Grad (512 m).