Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Mljet - Dovolenka: Základné info

Mapa Mljet, klikni
Ostrov Mljet pripomína z vtáčej perspektívy zelenú oázu lemovanú bielym pásom kamenných a piesočných pláží, ktorá je ponorená do azúrových vôd.

Spolu s Korčulou a Lastovom patrí k súostroviu Dubrovníka, je to najjužnejší z veľkých jadranských ostrovov. Od polostrova Pelješac ho oddeľuje Mljetský prieliv (Mljetski kanal).

Ostrov Korčula je od Mljetu vzdialený 25 km, Dubrovník 50 km. Pobrežie je lemované množstvom zálivov s krištáľovo priezračnou vodou, vzácnou kvetenou a prírodným porastom. V západnej časti sa nachádzajú dve jazerá - Malé a Veľké jazero.  

Vyše 70 percent ostrova pokrýva zelený koberec borovicových a dubových lesov. K malebnosti prispievajú dve morské lagúny. Obe pobrežné jazerá sú spojené 30-metrovým plytkým kanálom, prieplav Soline prepája Veľké jazero s otvoreným morom.

Severozápadná časť ostrova s bohatými lesmi je od roku 1960 národným parkom. Mljet bol v minulosti známy premnožením jedovatých vreteníc.  

Najväčšou osadou na ostrove je Babino Polje (550 obyv.). Neďaleko sa vyskytujú kvapľové jaskyne. Najvyšším pohorím na ostrove je Veli Grad (512 m).
Verzia pre tlačVerzia pre tlač   Poslať link na stránkuPoslať link na stránku