Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Pobrežie Kvarneru - Dovolenka: Základné info

Pobrežie Kvarneru obmývajú vody najväčšieho zálivu celého severného Jadranu. Kvarnerská riviéra nadväzuje na Istriu a skladá sa z pobrežia s horkými oblasťami. Nad pobrežím sa totiž vypínajú svahy masívu Učka.

Kvarner je kraj, ktorý už viac ako 160 rokov rozvíja turizmus. Návštevníci sa sem radi vracajú predovšetkým kvôli čistému moru, zachovanému životnému prostrediu a krásnym plážam. Územie Kvarneru má veľa pláží ocenených Modrou vlajkou za čistotu prostredia a mora.

Na pobreží Kvarneru sa nachádza viacero významných letovísk. Práve tu je možné nájsť jeden z najvýznamnejších prístavov Chorvátska – Rijeku, so starými rímskymi a barokovými pamiatkami. Zaujímavá je aj Crikvenica, ktorá je veľkým pojmom v európskej kúpeľnej turistike. Územie bolo v minulosti osídlené aj Rimanmi, preto je tu možné dodnes na viacerých miestach obdivovať starovekú antickú architektúru či iné pamiatky z tej doby.

Okrem letovísk však pobrežie Kvarneru ponúka aj krásnu prírodu. Na severe územia sa rozprestiera Národný park Risnak. Najvyšším vrchom je Veliki Risnjak – 1528 m. n. m.. Hlavným centrom celého národného parku je mestečko Delnice, z ktorého vychádza viacero turistických chodníkov.