Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Klek - Pláže

V Kleku je pláž z jemných okruhiakov, ktorá je bezpečná pre deti. V čase sezóny sa za parkovanie platí poplatok. Pozdĺž pobrežia sa nachádzajú malé bary a reštaurácie. Počas víkendov sa tu nachádza veľmi veľa ľudí.

V okolí letoviska Klek je ešte niekoľko „skrytých“ okruhliakových pláží, ktoré môžete objaviť na člne.

Neďaleko od rezortu ležia dedinky Duboka a Komarna s peknými plážami. Komarna má okruhliakovú pláž, ktorá sa nachádza 300 m južne od dedinky, je bezpečná pre deti.

Ďalej pozdĺž pobrežia sa vyskytujú kamenisté pláže, na ktorých je potrebné dohliadať na malé deti.

Ak má dovolenkár menšie nákladné auto alebo dodávku s vyšším podvozkom, dostane sa až k pláži, kde je povolené parkovať. V nedeľu však môžu byť miesta na parkovanie preplnené.

Ak cestujete autom z Komarna smerom na Opuzen, zabočte doľava k úzkej ceste smerom k Rabu a Dubu. Približne po jednom kilometri zabočte doľava na Kremenu, po 400 m opäť doľava a pokračujte po štrkovej ceste smerom k malej bezmennej pláži, kde miestni obyvatelia vybudovali kabínky pre dovolenkárov. Cesta je priepustná pre jedno auto.

Ak neodbočíte doľava a budete pokračovať rovno, dostanete sa do Kremeny, kde je umelo vytvorená pláži, na ktorú bol navezený štrk. Približne 300 m ďalej doprava sa premiestnite k pláži Duba. V jej blízkosti je situovaná jaskyňa.

Ďalšie pláže sú pri dedinke Blace. V rezorte Neum je niekoľko okruhliakových pláží s početnými barmi a reštauráciami. Počas sezóny je tu parkovanie zdarma.