Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Trogir - Turistické zaujímavosti

Pozostatky opevnenia z pevnosti Kamerlengo (kaštieľ Kamerlengo) a obranná veža sv. Marka (kula svetog Marka), Morská brána (Morska vrata) a Pevninská brána (Kopnena vrata) z 13. až 16. stor. obklopujú staré jadro Trogiru.

Do starého mesta z pešej zóny vojdete cez neskororenesančnú bránu z 17. stor. V bývalom paláci rodiny Garagninovcov – Fanfognaovcov sa nachádza múzeum s cennou zbierkou mincí, obrazov.

Hlavnému námestiu dominuje románska Katedrála sv. Vavrinca (Sveti Lovre), trojloďová bazilika z 13. stor. Medzi jej najvýznamnejšie časti patrí Radovanov portál, kaplnka sv. Jana Trogirského, krstiteľnica od Andrija Alešiho (15. stor.), zvonice katedrály, ako i jej cenné predmety.

Na národnom námestí (Narodni trg) sa nachádza mestská lodžia (Gradska loža), súdny dvor, mestská hodinová veža (gradski toranj za sat), radnica (Vijecnica).

Za lodžiou je najstarší trogirský románsky kostol sv. Barbory (Sveta Barbara). V blízkosti Národného námestia je veľký palác Cipiko, malý palác Cipiko.  

Za najcennejšie dielo helenistického slohu v Dalmácií je kláštor benediktínok (ženski benediktinski samostan) Sv. Mikuláša. Románsky kostol sv. Jana Krstiteľa (Sveti Ivan Krstitelj) je z 13. storočia.