Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Stredná Dalmácia - Dovolenka: Základné info

Letovisko Rogoznica je najsevernejším mestom Strednej Dalmácie, na juhu danú oblasť ohraničuje prístav Ploče. Pobrežie je členité s nádhernými zátokami vystlanými bielymi drobnými oblázkami a pieskom.

Zálivy sú lemované početnými ostrovmi a polostrovmi, horskými pásmami. Vyskytuje sa tu bohatá prímorská vegetácia a najmä to tu dýcha históriou tunajších mestečiek. Trogir a Split sú zapísané na listinu svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO.

Letoviská vybudované v Strednej Dalmácii nedosiahli úroveň západoistrijských aglomerácií. Najväčšia koncentrácia ubytovania je najmä na Makarskej riviére.

Výborne zachovaným mestom s niekoľkými múzeami a vzácnymi pamiatkami je Trogir. Necelých 20 km od Trogiru je situovaný Split, metropola Dalmácie, so starobylou architektúrou a významnými múzeami.

V metropole sa nachádza vzácny antický Diokleciánov palác. Zo Splitu sa môžete previesť trajektom na ostrovný raj – ostrov Hvar. Medzi najobľúbenejšie turistické oblasti patrí pobrežie po Makarsku. Na ostrove Brač je vyhľadávaná piesočná pláž Zlatý roh.
Verzia pre tlačVerzia pre tlač   Poslať link na stránkuPoslať link na stránku