Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Šibenik - Výlety

Samotné mesto Šibenik ponúka viacero zaujímavostí. Medzi klenoty renesančnej architektúry Dalmácie patrí najmä Katedrála sv. Jakuba (Sveti Jakov), ktorá bola v r. 2000 zapísaná do listiny svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO. Na južnú stranu katedrály nadväzuje biskupský palác.

U turistov veľmi obľúbená je aj plavba na Kornatské ostrovy a návšteva vodopádov Krky. Jednodňové výlety zo Šibeníku sa organizujú aj  na ostrov Murter, do miest Zadar (73 km), Trogir (55 km)či  letoviska Vodice.

Zaujímavá je aj návšteva mestečka Skradin (17 km), v ktorom je marina, mesta Dubrava (8 km), kde je výcvikové stredisko dravých vtákov. Pre dovolenkárov, ktorých zaujíma história, je určený výlet na mohutnú stredovekú pevnosť na vrchu Spas, ktorá leží pri mestečku Knin alebo výlet za zvyškami opevnenia z čias benátsko-tureckých bojov pri Drniši (2000 obyv.) vzdialenej 32 km východne od Šibenika. Avšak najviac navštevovanou atrakciou v okolí Šibeniku je Národný park Krka, plný dych vyrážajúcej atmosféry vodopádov.