Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Omiš - Aktivity

V novšej časti mesta Omiš prevláda čulý turistický ruch s množstvom obchodov, promenád a trhovísk. Rušný večerný život dotvára neopakovateľná atmosféra skalných útesov v ústi rieky Cetiny. Večer je možné sa zabaviťnajmä na ulici Kneza Kačica s vinárňami, kaviarničkami, reštauráciami, obchodíkmi. Samozrejmosťou sú diskotéky, tanečné terasy.

V rámci kultúrneho vyžitia sa odporúča navštíviť Mestské múzeum (Muzej grada Omiša), archeologické, historické a etnografické pamiatky. Ďalej sa tu konajú divadelné predstavenia, festival Omišské kultúrne leto (Omiško kulturno ljeto) s koncertmi. Samotná rieka Cetina ponúka možnosť raftingu (úsek v dĺžke 9 km; 3-4 hodinový rafting) a v jej kaňone si prídu na svoje skalolezci - čakajú ich tu tri desiatky pripravených, zaujímavých trás.

Pre vyžitie sa v športe ponúka prírodné prostredie ideálne možnosti pre cykloturistiku, kanoistiku, lezenie na skaly, paraglajding, potápanie alebo aj plachtenie. Mestečko Omiš je tak možné zaradiť medzi tie najvhodnejšie dovolenkové rezorty v Dalmácii.