Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Dahab - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Dahab ponúka výborné podmienky pre rôznorodé aktivity. V okolí Dahabu sa nachádza niekoľko svetoznámych „potápačských“ lokalít, akými sú: Canyon, Blue Hole či Islands. Potápačské safari na ťavách odhalí dovolenkárom doposiaľ stále panenské útesy - Ras Abu Gallum či Gabr el Bint. Pri útese v Dahabe prudko klesá podmorský terén do hlbín Akabského zálivu. K destináciam vhodným k potápaniu sa prepravíte na džípoch alebo na ťavách.

Pri pobreží Červeného mora sú možnosti športových aktivít takmer neohraničené. Vyskytuje sa tu mnoho operátorov, ktorí poskytujú široký sortiment vodných aktivít vhodných pre amatérov i profesionálov. Nachádzajú sa tu školy pre vyučovanie potápania, surfovania a jachtingu. Pre rodiny s deťmi sú určené najmä „banana“ člny, kajaky, jazda v potrubí alebo plavba na člne so skleneným dnom.

Každé miesto v Dahabe má svoj osobitý šarm. Vstup do vody je nenáročný - cez plochú vrchnú časť útesu, ktorá začne pomaly a potom prudko klesať – potom už len stačí nechať sa unášať hlbinami mora, obdivovať korytnačky a chobotnice.

Letovisko je i vhodnou lokalitou pre windsurfing. Vetry vanú prevažne zo severu na juh, pričom v lete ochladia dovolenkárov pred neznesiteľnými horúčavami.

Mnohé rezorty poskytujú plážové športy, akými sú volejbal, tenis sqush alebo golf.

Pre tých dovolenkárov, ktorí uprednostňujú aktivity na súši, sú určené výlety do púšte peši v sprievode beduínov, na ťavách a džípoch.

Reštaurácie vybudované v beduínskom štýle lemujú pobrežie medzi centrami potápania a plážami.

Dahab je ideálnym miestom pre rodinnú, ale aj aktívnu dovolenku.